آزمون IELTSAlternate Text


IELTS مخفف (International English Language Testing System) است و در فارسی به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی می باشد.Alternate Text


IELTSاز چه بخش هایی تشکیل شده است؟

این آزمون به دو شکل آکادمیک (Academic) یا جنرال (General Training) گرفته می شود؛ اگر متقاضی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را داشته باشد می بایست در آزمون آکادمیک و اگر برای مهاجرت بخواهد اقدام کند باید در آزمون جنرال شرکت نماید. به دلیل تأکید مراکز آکادمیک و دانشگاهی بر مهارت های Reading و Writing، در این دو مهارت میان آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود داشته اما در Speaking و Listening هر دو آزمون یکسان هستند.
در این آزمون ۴ مهارت اصلی سنجیده می شوند.
مهارت ها و مدت زمان پاسخ دهی به هر بخش در زیر آورده شده است:
• Listening: دارای ۴ بخش، ۴۰ سوال و ۳۰ دقیقه زمان
• Speaking: مصاحبه و ۱۵ دقیقه زمان
• Reading : بین آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود دارد – ۳ بخش، ۴۰ سوال، ۶۰ دقیقه زمان
• Writing : بین آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود دارد – ۲ بخش نوشتاری، ۶۰ دقیقه زمانسطح و نمرات آزمون IELTS

پس از آزمون و تصحیح برگه ها، امتیازی از ۱ تا ۹ به کاربر تعلق می گیرد. کسب نمره نیم نیز امکان پذیر است مثلا ۶.۵. دانشگاه های معتبر معمولاً نمره ای بین ۶ تا ۷ را قبول می کنند. ممکن است در هر کدام از مهارت های ۴ گانه، شرط نمره ی حداقلی را نیز لحاظ کنند.مراکز برگزاری امتحان IELTS کجا هستند؟

امتحان آیلتس در مراکز معتبر این آزمون که در سرتاسر جهان وجود دارند، گرفته می شود. در حال حاضر بیش از ۵۰۰ مرکز در ۱۲۰ کشور جهان دایر شده است. متقلضی می تواند با مراجعه به وب سایت رسمی آزمون IELTS به آدرس مرکز معتبر مربوطه به کشور و شهر خود را بیابد.آزمون IELTS چه زمانی برگزار می شود؟

آزمون در تاریخ های مشخص شده ای گرفته می شود، شما می توانید پس از یافتن نزدیک ترین مرکز به شهر خود و ثبت نام، جهت شرکت در آزمون مراحل بعدی را انجام دهید


3