آزمونPTEAlternate Text


آزمون زبان PTE General شامل دو قسمت می شود : کتبی و شفاهی.
در قسمت کتبی آزمون که شامل مهارت های listening, reading, writing می باشد توسط یک ممتحن در انگلیس تصحیح می شود. اما قسمت شفاهی آزمون Speaking توسط یک ممتحن در کشوری که شخص امتحان داده مورد ارزیابی قرار می گیرد. سطح بندی این آزمون بر اساس سطوح CEFR اروپا می باشدو در شش سطح می باشند.
مدرک زبان PTE General بر خلاف مدارک آیلتس و یا تافل منقضی نمی شوند و اعتباری همیشگی دارند.
آزمون زبان PTE لانگمن آکادمیک نیز برای اهداف آکادمیک طراحی شده است و در حال حاضر در بسیاری از دانشگاه های دنیا مورد قبول است. محبوبیت آزمون زبان PTE لانگمن در دانشگاه های کشور آمریکا ، استرالیا و انگلیس به طور چشمگیری در حال افزایش است.این آزمون بر خلاف آزمون های دیگر برای افراد نوجوان هم طراحی شده است و در قسمت Young Learners خود برای این افراد نیز برنامه ریزی شده است.
در آزمون زبان PTE هر دو لهجه آمریکایی و انگلیسی مورد سنجش قرار می گیرند. از آنجا که این آزمون دیدی بین المللی دارد همانند آزمون آیلتس و یا تافل سعی کرده از تمامی لهجه های متفاوت زبان انگلیسی بهره ببرد.در حال حاضر این آزمون دو تا چهار بار در سال گرفته می شوند.
این آزمون برای سنجش موفقیت افراد در یادگیری زبان انگلیسی طراحی شده است.PTE به ۲ شیوه برگزار می شود.Alternate Text


PTE آکادمیک(Academic):

برای ورود به دانشگاههای درجه یک بریتانیا و آمریکا مورد قبول می باشد. نتیجه این آزمون طی ۵ روز کاری از تاریخ امتحان مشخص می شود. زمان این آزمون در مجموع ۳ ساعت می باشد که در چهار قسمت زیر تقسیم می گردد:سطح و نمرات آزمون IELTS

پس از آزمون و تصحیح برگه ها، امتیازی از ۱ تا ۹ به کاربر تعلق می گیرد. کسب نمره نیم نیز امکان پذیر است مثلا ۶.۵. دانشگاه های معتبر معمولاً نمره ای بین ۶ تا ۷ را قبول می کنند. ممکن است در هر کدام از مهارت های ۴ گانه، شرط نمره ی حداقلی را نیز لحاظ کنند.

• Speaking and writing:77-93 Min
• Reading :32-41 Min
• Break :10 Min (Optional)
• Listening:45-57 Min

متاسفانه این آزمون در ایران برگزار نمی شود و شما برای شرکت در این آزمون می بایست به کشور امارات سفر کنید و در ۲ مرکز آزمون در دبی و ابوظبی PTE Academic را امتحان دهید. هزینه این آزمون در امارات ۹۳۵ درهم می باشد.یکی از بهترین راهها برای کسانی که قصد مهاجرت به کشوراسترالیا رادارند،آزمون PTEآکادمیک میباشد که جایگزین مناسبی برای آزمون آیلتس است.
اغلب داوطلبانی که نمیتوانند به هردلیلی در آزمون آیلتس موفق شوند، این آزمون به آنها پیشنهاد میشود.
این آزمون،مهارت شمارا درهر چهار مهارت اصلی (Speaking | Listening | Reading | Writing) میسنجد و نمره این آزمون از ۱۰ الی ۹۰ محاسبه میشود. افراد باید نمره ی ۶۵ درهریک ازچهار مهارت زبان بگیرید تامدرک پی تی ای آنها معادل آیلتس ۷ درچهارمهارت حساب شود.
نمره ی ۵۰PTEدرهریک ازچهار مهارت زبان، معادل آیلتس ۶ درچهار مهارت محاسبه میشود. مدت آزمون ۳ ساعت میباشد وبصورت کامپیوتری برگزارمیشود وهدف وندراختیارافراد قرارمیگیرد. این آزمون درمراکز آزمون پیرسون برگزار میشود و نزدیک ترین مرکز برگزار کننده برای ایرانی ها، دراستانبول ترکیه میباشد. فرمت آزمون به اینصورت است که سه بخش اصلی دارد:
Speaking and Writing باهم برگزارمیشود.
بیست نوع سوال وجود دارد که درهر آزمون، تعدادی از آنها برای شما مطرح میشوند.

Alternate Text

PTE عمومی (General):

این آزمون از دو بخش تشکیل شده است : یک بخش نگارش و دیگری بخش صحبت کردن می باشد. بخش نگارش مهارتهای شما را در زمینه های Listening, Reading Comprehension, Writing می سنجند. در بخش صحبت کردن ، متقاضی توسط یک بازرس آموزش دیده از لحاظ صحبت کردن به زبان انگلیسی سنجیده می شود.
این آزمون نیز شبیه استاندارد اروپا (CEFR) دارای ۶ سطح می باشد. تمامی سطوح این آزمون توسط سازمان Edexcel اعطا می گردد که مورد تایید Ofqual انگلستان می باشد.


3